Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi nabór wniosków w programie budowy kompleksów sportowych Orlik – Edycja 2025. Samorządy mogą otrzymać do 70 procent dofinansowania na inwestycje związane z budową boisk oraz obiektów towarzyszących. Do podziału jest 100 mln złotych.
W 2020 roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego, Arkadiusz Sztadilów z KP Przecław złożył projekt dotyczący kompleksowej renowacji boiska sportowego przy Alei Kasztanowej w Przecławiu.
Przewidywał on ułożenie drenażu rozsączającego nadmiar wody, zamontowanie systemu nawodnienia, odtworzenie nawierzchni trawiastej boiska i wybicie studni głębinowej do jego nawodnienia. Całość oszacowano na 498 150 złotych. Projekt zwyciężył w kategorii dużych projektów inwestycyjnych, ale nie doczekał się realizacji. Okazało się, że koszt wykonania prac w przedstawionym zakresie, po sporządzeniu projektu technicznego i kosztorysu, znacznie przekraczał wskazaną kwotę. Wnioskodawca nie zgodził się też na wariant ze sztuczną nawierzchnią.

W związku z otwarciem naboru wniosków przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, pojawiła się szansa na to, by boisko w Przecławiu stało się nowoczesnym obiektem sportowym.
Pan Arkadiusz Sztadilów, wyraził zgodę na to, by składać wniosek do ministerstwa oraz na to, by było to boisko ze sztuczną nawierzchnią. Mam nadzieję, że otrzymamy dofinansowanie i przystąpimy do realizacji projektu – mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.
Boiska ze sztuczną nawierzchnią można wykorzystywać przez cały dzień, bez ograniczeń i limitu godzin. Inaczej jest z tymi pokrytymi murawą, która wymaga nawożenia, regularnego koszenia i nawadniania. Boiska trawiaste, jak to w Kołbaskowie, służą do treningów i rozgrywek klubowych. Powinno się z nich korzystać maksymalnie do 8 godzin tygodniowo. Jeżeli projekt złożony przez gminę uzyska dofinansowanie, procedury powinny się zamknąć do końca roku i wiosną można by było ogłosić przetarg i rozpocząć realizację inwestycji.